Ремонт квартири закінчено, всі декораторські задуми втілені в життя. Ваша квартира набула того стилю і тих форм , які ви так хотіли в ній бачити. Вона ввібрала ваш дух, ваш характер, ваші емоції. Залишився останній етап формування інтер’єру – вірно розставити меблі. Адже від грамотного розміщення меблів залежить загальна атмосфера дому.

Сформувати інтер’єр, що відповідає всім вимогам, достатньо складно. Треба приймати до уваги і можливості квартири, і побажання членів сім’ї. Купуючи меблі, ми розраховуємо на достатній термін їх служби, тому слід вибирати меблі якісні. Крім того вони повинні бути комфортні та зручні. При їх розташуванні звертайте увагу на фон стін, сумісність кольорів, дистанції між окремими предметами та групами предметів.

Прохід між меблями повинен бути вільним і просторим. Маючи малогабаритну квартиру, слід особливо продумувати підбір меблів. Тут не доречні будуть широкі шафи та ліжка, солідні письмові столи. Має сенс підібрати меблі невеликих розмірів, а краще – комбіновані. Сьогодні в асортименті меблевих магазинів можна знайти чудові екземпляри для квартир невеликих за площею: шафи – купе, ліжка – дивани, ліжка — крісла, трикутні консолі, розкладі обідні столи, банкетки. Оптимальним варіантом вважаються мобільні меблі, завдяки спеціальним роликам їх можна розмістити практично в любому місці квартири. Така особливість стане в пригоді, наприклад, при використанні сервірувального столику

Спеціалісти вказують на те, що меблі повинні займати 30 – 50 % загальної площі кімнати.

Перед тим як приступити до вирішення питання вибору, вам необхідно з’ясувати, де знаходиться змістовний центр вашої кімнати. В спальні це буде ліжко, в їдальні – обідня зона, в вітальні – комплект м’яких меблів і т.д. Це має бути предмет чи елемент, котрий одразу притягує погляд — камін, вікно, красивої форми, незвичного виду книжні полиці, журнальний столик, можливо телевізор. Вибравши центр кімнати, ми розміщуємо меблі так, щоб підкреслити цей центр. В якості акцентного елементу можуть виступати диванна композиція або підбір стелажів та етажерок, декоративна ширма. Ці композиційні групи дозволять також гармонійно зонувати простір кухні – вітальні чи вітальні – передпокою та ін. Але слід відмітити, що групуючи меблі ближче до центру, ви одержите візуальне зменшення кімнатного простору.

Для любителів широкого простору можна порекомендувати розставити меблеві одиниці вздовж стін. Такий прийом дозволить візуально збільшити простір. Використання таких скляних меблів: журнальних столиків, поличок під книги, етажерок додасть вашій кімнаті простору і візуальної широти.

Кожна частина квартирного простору повинна використовуватись раціонально. Якщо в кімнаті розміщено два вікна і між ними знаходиться простінок – краще його заповнити необхідним предметом побуту. Можливо це буде напільна ваза чи акваріум з цікавою підсвіткою.

При розстановці меблів бажано пам’ятати, що може існувати практична несумісність між предметом меблів і місцем його розташування. Так, не рекомендується ставити м’які меблі в зоні активної дії сонячних променів, особливо влітку. Такий вплив негативно позначиться на оббивці вашого дивану – вона дуже швидко позбудеться початкового кольору, стане бляклою та вицвілою. Не доцільним буде розташування аудіоапаратури чи телевізора під стелажами та полицями з квітами, бо одного разу таке сусідство може призвести до їх пошкодження, коли вода при поливі ненароком потрапить на техніку.

Не варто боятися, що при невеликій кількості меблів кімната буде здаватись порожньою та нежилою. Різноманітності інтер’єру додадуть всілякі декоративні предмети: підставки під квіти, напільні вази та годинники, статуетки, доглянуті квіти, декоративні букети та інші декори. Уміло розташовані вони заповнять простір і додадуть ярких індивідуальних рис житлу. Доречі, вазон з розкішною, здоровою кімнатною рослиною буде стильним предметом декору в будь-якій зоні квартири.

Консультанти з фен-шую рекомендують меблі в кімнаті розставляти так, щоб формувалось відчуття рівноваги в просторі (в відношенні елементів, розміщенні вертикальних та горизонтальних предметів). Навколо предметів декору і під ними повинно бути вільне місце для безперешкодного проходу енергії. У всякому випадку вибирати вам і вам формувати свій інтер’єр.